Kontakt/Sportkontor

Postadress
Kalmar FF
Trångsundsvägen 40
393 56 Kalmar

Besöksadress:
Trångsundsvägen 40

Öppettider Shop & Sportkontor vardagar 12.30 - 16.00 

Observera att då A-laget spelar allsvensk hemma match på Guldfågeln Arena är Shop & Sportkontor inte öppet men biljettkassorna och shopen på arenan öppnar 2 timmar innan matchstart. 
Detta gäller även vid Landskamper på arenan.

Telefon: 0480 - 44 44 30. Telefonväxeln är öppen vardagar 08,00 - 16,00
Fax: 0480 - 88 720
E-mail: info@kalmarff.se   

Boka/köpa biljetter via telefon

0771 - 454600 vardagar 09:00 - 18:00 och lördagar 10:00 - 15:00
0480 - 444430 vardagar 12:30 -16:00

På följande nummer når du vår personal. Titta gärna igenom listan så kommer du i kontakt med rätt person direkt.

Mattias Rosenlund
Klubbchef
070-545 10 59

Magnus Pehrsson
Chefstränare
magnus@kalmarff.se

Jesper Norberg
Tillförordnad sportchef
070-453 55 43
jesper@kalmarff.se

Dennis Nilsson
Marknad

0480 - 44 44 38
dennis@kalmarff.se

Henrik Andersson
Marknad 
0480 - 44 44 37
henrik@kalmarff.se

Hanna Hägerdal 
Ekonomi/ Personal
0480 - 44 44 39
hanna@kalmarff.se

Jeanette Fagerlund
Biljett- och säsongskortsansvarig 
0480 - 44 44 31
nettan@kalmarff.se

Jens Nilsson
Utveckling/Akademichef 15-19 år
070-964 22 24

Lucas Nilsson
Sportchef Ungdom
070-233 97 36
lucas@kalmarff.se

Ola Ragnarson
Lagledare A-trupp
070-5539952
ola.ragnarson@kalmarff.se

Jörgen Petersson
Tränare U19
070- 601 36 95
jorgen@kalmarff.se

Stefan Larsson
Tränare U19
070- 609 94 99
stefan@kalmarff.se

Nenad Djordjevic
Tränare U17
072- 155 67 00
nenad@kalmarff.se

Johan Öhlin
Tränare U16
073- 381 50 60
johan.ohlin@kalmar.se

Mathias Svensson
Planskötare/Groundkeeper
070-493 14 42

Henrick Elffors
Materialare
073-551 13 53

Niclas Sinnermark
Materialare
076-636 36 13

Kent Gunnarsson
Materialare
076-853 70 74