Kontakt/Sportkontor

Postadress
Kalmar FF
Trångsundsvägen 40
393 56 Kalmar

Besöksadress:
Trångsundsvägen 40

 

Öppettider Shop & Sportkontor vardagar 12.30 - 16.00 

Observera att då A-laget spelar allsvensk hemma match på Guldfågeln Arena är Shop & Sportkontor inte öppet men biljettkassorna och shopen på arenan öppnar 2 timmar innan matchstart. 
Detta gäller även vid Landskamper på arenan.

 

Telefon: 0480 - 44 44 30. Telefonväxeln är öppen vardagar 08,00 - 16,00
Fax: 0480 - 88 720
E-mail: info@kalmarff.se

   

Boka/köpa biljetter via telefon

0771 - 454600 vardagar 09:00 - 18:00 och lördagar 10:00 - 15:00
0480 - 444430 vardagar 12:30 -16:00

  

På följande nummer når du vår personal. Titta gärna igenom listan så kommer du i kontakt med rätt person direkt.

Magnus Pehrsson
Huvudtränare
magnus@kalmarff.se

Jesper Norberg
Assisterande tränare
jesper@kalmarff.se

Mattias Rosenlund
Klubbchef
070-545 10 59

Thomas Andersson Borstam
Sportchef
070-819 73 09
thomas@kalmarff.se

Anders Klevsand
Marknadschef
070-874 78 70
 

Dennis Nilsson
Marknad

0480 - 44 44 38
dennis@kalmarff.se

Henrik Andersson
Marknad 
0480 - 44 44 37
henrik@kalmarff.se

Hanna Hägerdal 
Ekonomi/ Personal
0480 - 44 44 39
hanna@kalmarff.se

Ulrika Fransson
Medlemmar/ Ekonomi
0480 - 44 46 40
ulrika@kalmarff.se

Anna Alexander
Personal / Ekonomi
Tjänstledig

Jeanette Fagerlund
Biljett- och säsongskortsansvarig 
0480 - 44 44 31
nettan@kalmarff.se

Jens Nilsson
Utvecklingschef
070-964 22 24
jens.nilsson@ksgyf.se

David Bergqvist
Akademichef (15-19 år)
070-205 36 01
david@kalmarff.se

Ola Ragnarson
Lagledare A-trupp
0480 - 44 44 34
ola.ragnarson@kalmarff.se

Festim Pasho
Ungdomsansvarig/Värdegrundsansvarig
072-300 00 05


Mathias Svensson
Planskötare/Groundkeeper
070-493 14 42

Henrick Elffors
Materialare
070-534 70 89

Niclas Sinnermark
Materialare
076-636 36 13

Kent Gunnarsson
Materialare
076-853 70 74