Folkfesten den 5 juni

Ett fyrfalligt leve!
Storbildsskärm, tälplatser och talkshow...kalas helt enkelt!
Fredriksskans kommer att förvandlas till ett festivalområde fullt av aktiviteter såsom fotbollsskola, turnering och tävlingar. På scen ser vi en talkshow som leds av allas vår favoritspeaker Martin Nilsson. Gäster är några av föreningens betydelsefulla personer genom tiderna och på så sätt skapar vi ett underhållningsvärde samtidigt som vi lyfter fram individerna bakom föreningens historia.
Samtliga spelare och ledare i truppen är givetvis på plats och strosar runt på området, detta gör att intresset för just ditt företag kan bli extra starkt när en spelare befinner sig i ditt tält.
FF till 100 är ett helt alkoholfritt evenemang, den befintliga kioskverksamheten på Skansen kommer att vara tillgänglig. Kanske kan vi få familjerna att slå sig ner på en medhavd filt på C-planen för en stärkande fika när benen känns trötta?
Fri entré gäller under hela kalaset.












